Chcete vložit příspěvek?

Re: re: re: Kořeny
datum:   02.08.2018 22:34   autor:  Veronika Gálová   e-mail:  nika.vlaskova@seznam.cz


Děkuji za odpověď, budu nedaleko příští týden, mohla bych se s Vámi spojit telefonicky a domluvit se? Nechtěla bych někoho přepadnout bez ohlášení.

reagovat

Re: re: Kořeny
datum:   01.07.2018 22:06   autor:  admin   e-mail:  @


Starší sousedé znají všichni rodinu Vláškovu, problém je ten,
že nemají internet, aby se Vám mohli ozvat. Nejlépe bude, když si někdy uděláte výlet k nám a poptáte se. Rádi Vás uvidíme.
SFK

reagovat

Re: re: urgencebadateleheraldiky
datum:   01.07.2018 21:45   autor:  admin   e-mail:  @


Trošku jsem se poptal, pane Pacolte.
Ta věc se má takhle: Ten znak i vlajku navrhla naší obci Česká heraldická společnost a schválila jakási heraldická komise.
Netvrdím, že je znak zrovna nejtrefnější, ale už je tomu tak a nemá cenu se v tom šťourat, zvláště na tomhle místě.
SFK

reagovat

Kořeny
datum:   12.03.2018 00:21   autor:  Veronika G.   e-mail:  nika.vlaskova@seznam.cz


Zdravím všechny čtenáře fóra,
můj otec pocházel z této vesnice, ráda bych se seznámila s někým, kdo znal rodinu Vláškových.
Díky
Veronika

reagovat

urgencebadateleheraldiky
datum:   11.05.2017 14:09   autor:  pacolt   e-mail:  pacoltm@seznam.cz


kteryheraldiknavrhl1992znakvlajkuobcekrtyhradecustrakonicdikpacolt

reagovat

Re: re: Věrča
datum:   10.01.2017 16:09   autor:  Jiří Egermaier   e-mail:  jiri.egermaier@centrum.cz

thumbs/Alena


Dobrý den,

reagovat

Re: re: Karneval
datum:   30.01.2016 22:29   autor:  Admin   e-mail:  @


Tak.
To byl poslední příspěvek do našeho fóra na naší staré webové stránce. I když se dědek Ondra nalézá trochu mimo mísu, jeho příspěvek jsem nevymazal, protože mě docela potěšil.
Potom tahle stránka ležela dlouho na webu ladem, vykradená a nepoužitelná, protože byly změněny přístupové kódy a obsah stránky byl přenesen jinam.
Až od prosince 2015 stránka opět funguje, i když jenom provizorně na vypůjčeném uložišti. Až budeme mít více místa, spustíme opět naše oblíbené videoclipy.

reagovat

Re: Karneval
datum:   12.01.2014 05:49   autor:  Andrew   e-mail:  @


Zdravím, velmi se přimlouvám za vytvoření jednoduchého přehledu pro nováčky o základních zásadách stavby destilační aparatůry jako celku, např. ujasnění objemu vařáku ve vztahu k průměru, sklonu a délce trubek a chladiče, doporučené vybavení měřidly a podobně, nejlépe jako krátký úvod ke stávajícím podrobným popisum. Některé věci se v diskuzi nesnadno hledají a i přes Vaše pobídky k jejímu lepšímu prohledání zůstávají mnohé věci nejasné. Velmi děkuji za pochopení, s dědky Ondra

reagovat

Re: Super
datum:   19.09.2013 12:23   autor:  David   e-mail:  david.samec13@seznam.cz


jo jo, o to šlo, že tu bylo plno příspěvků uplne mimo a ještě v cizích řečích. Ale to se bohužel děje i na spoustě jiných fórech s tím človek nic neudělá. Tak snad se to tomuhle fóru vyhne na co nejdelší dobu.

reagovat

Re: Super
datum:   18.09.2013 20:04   autor:  Admin   e-mail:  s.f.kadlec@klikni.cz


Jo, Davide, to fórum nikdy nevykydáš, vždy se najde hromada magorů, kteří mají ke všemu co říci. Ale teď to snad půjde rychleji. Ovšem co mám dělat s příspěvkem, který příjde v řeči, které nerozumím? Na mé jiné webové stránce dostávám příspěvky japonsky, nebo rusky a také si tam účastníci dávají v angličtině rande. Co s tím?
Takže zatím vyhazuji jenom reklamy.
Zdravím

reagovat

Super
datum:   17.09.2013 13:43   autor:  David   e-mail:  david.samec13@seznam.cz


Zdravím. Jsem rád, že to tu opět začalo fungovat a přibývají nové události. Stejně tak je dobře, že se fórum pročistilo od nesmyslných spamů, které tu zahlcovaly fórum.

reagovat

Re: Kapitoly o Mnichove
datum:   10.07.2010 23:30   autor:  Admin   e-mail:  @


Taky se do stránek Střelských Hoštic občas rád podívám, ale tam je ta diskuze takový ping-pong mezi obecním úřadem a občany, kdežto u nás je to fórum spíš takové klábosení mezi sousedy. Bohužel jich není mnoho, kteří to umí, ale zaplaťbůh, že jsou i tací.

reagovat

Re: Kapitoly o Mnichove
datum:   10.07.2010 13:07   autor:  Miloslava Malá   e-mail:  mnichov.ucto@seznam.cz


Dobrý den, to jsem ráda. Určite si vše projdu. Teším se i na ty fotky z vodního sportování, přece jen jste kousek od nás a ráda tyhle veci sleduji. Také se občas podívám na stránky Střelských Hoštic, tam jsou některé příspěvky docela dost ostré, na můj vkus, když to porovnávám s jinými obcemi, tak bych řekla takoví "zlí rejpalové", i když jich moc není.

reagovat

Re: Kapitoly o Mnichove
datum:   09.07.2010 16:42   autor:  Admin   e-mail:  ou@krty-hradec.cz


No kapitoly, to je snad trochu moc. V kapitole HISTORIE/POVESTI A POVÍDACKY... najdete jednu takovou povídačku o Ohnivém kole. Je z knihy Ondřeje Fibicha "Prácheňský poklad". Pan Fibich mě to dovolil přetisknout a Vám to paní Malá určite dovolí také a možná bude mít o Mnichově i něco navíc. Je totiž (kromě jiného) také sběratelem lidové slovesnosti a takových historek má plné skříne. Najdete jej v antikvariátu na strakonickém hradě.
Jinak jsem si ješte dovolil vypůjčit z mnichovské kroniky několik údaju z doby roboty, ale ty jistě znáte také.

reagovat

Kapitoly o Mnichove
datum:   08.07.2010 10:35   autor:  Miloslava Malá   e-mail:  mnichov.ucto@seznam.cz


Dobrý den, at se snažím, jak chci, nemohu ten příspěvek najít. Teším se na fotky z neděle, určite budou zase zajímavé. Nejsem technický typ jako Vy, budete mi to muset na příští schůzi ukázat, já bych to dala do naší mnichovské kroniky.
Užívejte sluníčka a ať se Vám daří. M. Malá

reagovat

Re: Solární elektrárna
datum:   03.05.2010 21:05   autor:  Václav   e-mail:  @


to jsem ještě neslyšel? a kde jako???

reagovat

Solární elektrárna
datum:   26.04.2010 23:27   autor:  Josef   e-mail:  @


Tak bude nám za humny stát na solární elektrárna nebo ne?
Doufam , že ne. Protože to není žádná nádhera.

reagovat

Re:
datum:   23.03.2010 08:51   autor:  Krakonoš   e-mail:  @


Myslím si,že paní Jiřce nic nebrání v tom,aby v pátek zašla a předvedla nám své kuchařské umění Jinak jsem ale nějak nepochopil podstatu jejího článku

reagovat

Re: Kulinárské pátky
datum:   22.03.2010 17:39   autor:  Admin   e-mail:  @


Tak tohle je ovšem pěkná pecka paní (slečno?) Jiřko. V té naší partě sice kuchtí jak pánové, tak dámy, ale pravdu máte v jednom- pokud vaří žena, nechá se to jíst celý týden, ba měsíc, i rok, ale jakmile se do toho pustí muž, nebývá to většinou k zaplacení a po týdnu ty kreace nejsou, pro svoji kreativitu, už ani stravitelné. Vyjímky ovšem potvrzují pravidlo, jak by jste se přesvědčila na našem pravidelném pátku.
Ale vnukla jste mě myšlenku- mohli bychom tady otevřít kuchařský koutek, kde bychom si vyměňovali recepty. Takové ty, na celý týden.
Zdraví Štepán K.

reagovat

Kulinárské pátky
datum:   20.03.2010 18:18   autor:  Jiřina Š.   e-mail:  @


No tak to je moc hezké, ty vaše kulinářské pátky. Předpokládám, že jste tam samý chlap, podle těch křepelek. Co takhle kdybyste zkusili kulinářské pondělí, úterý, středu, čtvrtek, pátek už máte a sobotu s nedělí. Tak aby to mohli jíst i děti s mámou a nechalo se to zaplatit. To by byl kulinářský týden, nebo měsíc. Jsem zvědavá, co vymyslíte příšte.
Jiřka

reagovat

Karneval
datum:   15.02.2010 15:48   autor:  Věrča   e-mail:  @


Nelze nenapsat a nepochválit letošní karneval.Byla to prostě paráda a myslím si, že byli spokojené nejen děti,ale i dospěláci.Alespon Já jsem se bavila báječně.Děkujeme a na dalším candrbále nashledanou.Verča s rodinkou.

reagovat

Zabijacka
datum:   28.12.2009 20:38   autor:  Jirka   e-mail:  @


Tak teda ta vaše zabijačka, to je hustý. Budete toho mít víc? Jestli jo, tak to včas oznamte, rád bych prišel taky. Jirka

reagovat

Re:
datum:   04.12.2009 10:15   autor:  Věrča   e-mail:  @


Dobrý den.No jasně že příjdeme.Tešíme se na tu akcičku už od slavného bramborákového klání.Věřím že dopadne stejně dobře,jako všechny akce předtím.Určitě se tedy potkáme a já donesu dobrou Moravskou slivovičku a dáme si spolu štamprdlicku A omlouvat se mi nemusíte....jsme jenom lidi.Samotnou mi mrzí že jsem nedoběhla pro foťák a nenafotila nějaké fotky.Jinak aby jste měl představu kdo vám píše....Jsem žena Petra Matašovského, snacha Alenky a Vaška Matašovských z Krt(u rybníka)
Mějte se krásně a v sobotu nashledanou.

reagovat

Re: Bramborákování
datum:   03.12.2009 18:36   autor:  admin   e-mail:  ou@krty-hradec.cz


P.S. Příjdete na zabíjačku?

reagovat

Re: Bramborákování
datum:   03.12.2009 18:33   autor:  admin   e-mail:  ou@krty-hradec.cz


Moc se omlouvám, já jsem ty informace jen tak pochytal a dosadil do textu doufajíc, že to někdo doopraví. Takže Vám děkuji, ale oprava bude následovat až po neděli, protože zítra začíná první fáze naší slavné zabíjačky, pro kterou musím ješte leccos pripravit, hlavne muziku. Zdraví Štepán Kadlec

reagovat

Re:
datum:   03.12.2009 08:48   autor:  Věrča   e-mail:  @


A ješte musím opravit sama sebe nikoliv Dára Kunclová,ale Dáša Kunclová.Musím ješte podotknout že Dáška byla na krásném třetím míste.

reagovat

datum:   01.12.2009 21:10   autor:  Věrča   e-mail:  @


Dobrý den.Musím Vás poprosit o malou opravičku.V souteži o nejlepší bramborák,se o druhé místo podělila Jana Melánů a Petr Matašovský, nikoliv Dára Kunclová. Vaše stránky se mi líbí a protože manžel je rodák z Krt a má tam rodiče,úcastníme se snad každé akce. Jsou vždycky fantastické a já to mám v Krtech moc ráda.S pozdravem Veronika Matašovská

reagovat

Re: Mlýn na Hradeckém rybníku
datum:   25.11.2009 11:57   autor:  kořánmir   e-mail:  koranmir@email.cz


Mockrát děkuji za Vaši péči, moc si toho Vážím, Budu se těšit na Váš mail. S přáním hezkého dne Kořán Miroslav

reagovat

Re: Mlýn na Hradeckém rybníku
datum:   23.11.2009 18:50   autor:  admin   e-mail:  ou@krty-hradec.cz


Je to opravdu hezký koutek světa, ten mlýn, se svým okolím. Také sbírám všechny informace s ním spojené, převážne od pamětníků, kteří ale i přes své stáří jsou touto dobou stále zaměstnáni pracemi na poli, takže pokračování bude až v zimě. V kronikách se toho moc nedočtete, tam jsou zaneseny pouze požáry a jiná neštestí. Ale podařilo se mi třeba získat fotografii krásné mlynářky paní Vejvodové z roku 1947 a také pár ruzných klepů. Jelikož chceme tomu mlýnu v budoucnu věnovat celou kapitolu, nechci to téma rozmělňovat zde a proto Vám pošlu některé dosud mě známé informace na Vaší e-adresu. Ale může to chvilku trvat. Jsem na to zatím sám.
S pozdravem Štepán Kadlec

reagovat

datum:   23.11.2009 11:06   autor:  koranmir   e-mail:  koranmir@email.cz


Dohrý den, velice se mi líbí mlýn ve Vaší obci, a rád bych se dozvěděl více o této malebné stavbě a její historii. Uvítám každou maličkost. Hezký den přeje Kořán Miroslav

reagovat

Re: foto z hradce
datum:   28.09.2009 19:48   autor:  admin   e-mail:  ou@krty-hradec.cz


Rád Vám pane Slavíku pošlu v príštích dnech všechny starší fotografie, které mám k dispozici a doplním je nejakou novejší. S pozdravem Štepán Kadlec

reagovat

foto z hradce
datum:   24.09.2009 20:36   autor:  slavík   e-mail:  slmilan@seznam.cz


Dobrý den,náhodou jsem záhlédl na webu pár věcí ohledně fota z Hradce.Je možno zaslat foto na můj e-mail? Jmenuji se Slavík Milan a můj otec Bohumil se v tomto domě č.37 narodil. Věc by me zajímala. Děkuji-S pozdravem Slavík M.

reagovat

Re: Galerie-dotaz
datum:   08.08.2009 19:29   autor:  admin   e-mail:  ou@krty-hradec.cz


Jedná se o dům č.p. 37 U Slavíku. "U vody" se nazývá snad proto, že na Hradci žilo rodin Slavíku víc, tedy pro rozlišení. Snímek pochází z archivu rodiny Slavíku a byl pořízen někdy v sedmdesátých letech. Autor mě bohužel není znám ale pokusím se zjistit podrobnosti a odpovím na Vaší e-mailovou adresu.

reagovat

Galerie-dotaz
datum:   04.08.2009 11:56   autor:  grayman   e-mail:  vlapan@volny.cz


Prosím zda je možné uvést u foto: "Pohled od rybníka na Hradec autor: Slavík" datum vzniku a zda je to opravdu dům Slavíku u vody.

reagovat